VÝSTAVY

V rámci letošních Folkových prázdnin je i výtvarné umění zásadní složkou. Výstavy ale i samostatně stojící výtvarné objekty potkáte v zámeckém parku, Galerii 12, tzv. Kavecu, ve výstavní síni galerie ve Staré radnici a především v tzv. Staré tkalcovně.

kolo50  ČAROKRAJNÁ TKALCOVNA 2019
STARÁ TKALCOVNA V ROCE 2016
Kde: Stará tkalcovna - areál Habitat, Náměšť nad Oslavou 
Kdy: 28. 7. - 3. 8. 2019  |   Otevřeno: 9:00 - 17:00 |

kromě neděle 28. 7.2019 (13:30 – 14:30 hod.) a soboty 3. 8. 2019 (9:00 – 13:00)

CESTA K MLÝNU s přáteli Matěje Formana - Neděle 28. 7. 2019 od 14:00
 
Čarokrajná tkalcovna 2019

Stará tkalcovna je unikátní objekt bývalé továrny - tkalcovny architekta Lederera s fantastickou stropní konstrukcí.  Letošní podobu Staré tkalcovny připravil Matěj Forman s přáteli. Prázdná prostora obrovské a nádherné tovární haly bude opět po dobu festivalu naplněna novými výtvarnými objekty a výstavami, tradiční tangovou tančírnou s kavárnou, dětským koutkem a velmi bohatým programem.

V Čarokrajné tkalcovně mimo jiné najdete:
BIOGRAF DUŠE
TANČÍRNA NAD OSLAVOU

ALADINOVO velké divadelní dobrodružství
DOSTIHOVÁ ARENA
GRANDE CARROUSEL
NÁMOŘNICKÉ PEXESO
HOUPACÍ DOSTIHY
LABYRINT Mytologie

kolo50   MIROSLAV KEMEL: MALBA, KARIKATURA A VLADIMÍR JAVORSKÝ: GRAFIKA, KRESBA
 
 Kde: Galerie 12
Kdy: 23. 6. - 20. 8. 2019

Otevřeno: 10-17 hodin

 

Tato výstava je jejich prvním společným výtvarným projektem, i když se oba před několika lety účastnili, společně s přáteli, malířských výletů. Vznikla na popud manželu Tasovských.

Velká část grafiky Vladimíra Javorského vznikla v Náměšti v průběhu Folkových prázdnin v grafické dílně. Mirek Kemel naopak vystavuje akvarely a akryly, které vznikaly během dlouhého časového období, ale najdete tu i akryly z letoška. Spolu s touto tvorbou vystavují také asi třicet karikatur, které jsou umístěny „ve Stodole“ na dvorku u Galerie 12. Výstava byla zahájena vernisáží s  koncertem jejich kapely.

 
kolo50   LUBOŠ MALINA – SUCHÁ JEHLA

      
 
Kde: galerie na Staré radnici, Masarykovo nám. 100, Náměšť nad Oslavou
Kdy: 27. 7. - 3.8. |   Otevřeno: So-So: 9-12 a 13-16 (16:00 - 16:30 jsou každy všední den festivalu Rozpravy, v pondělí od 14h beseda o unikátním projektu Yiddish Glory)
 

„S grafikou jsem začal v roce 2009 bez jakékoliv průpravy, jen jsem se zamiloval do grafik B. Reynka a musel to taky zkusit. Metodou slepých uliček a konzultacemi s mnoha výtvarníky jsem se během několika let naučil techniku hlubotisku. Žiju na vsi, obklopen přírodou a zvířaty, takže venkovské motivy převládají. Grafika je pro mě odreagování od muziky, ale zároveň už "vnitřní potřeba" a určitý druh seberealizace, i když nemám žádné výtvarné ambice. Když jsem před deseti lety začínal, ne nějakou výstavu jsem ani nepomyslel.

Vystavím u vás taky 4 portréty indiánů, ty mám zase spojeny se Zd. Burianem, kterého jsem miloval jako kluk. "Mustangové u Little Bighornu" jsou zase vzpomínkou na cesty do USA s Druhou trávou.“
 
kolo50  KAMILA BERNDORFFOVÁ: OHLÉDNUTÍ ZA FOLKOVÝMI PRÁZDNINAMI 2018 /FOTOGRAFIE/
KAMILA BERNDORFFOVÁ: OHLÉDNUTÍ ZA FOLKOVÝMI PRÁZDNINAMI 2016
 
Výstava fotografií dokumentující minulý ročník Folkových prázdnin - koncerty, dílny i zákulisí
Kde: Kavec u zámecké jízdárny  |  Kdy: 27. 7. - 3. 8. 2019
Otevřeno: denně, vždy 1 hodinu před hlavním programem a o přestávkách v hlavním programu


Kamila Berndorffová

Výstava fotografií, které zachycují minulý ročník Folkových prázdnin, nejen koncerty a dílny, ale i zákulisí.

Kamila Berndorffová, fotografka, publicistka a cestovatelka žijící v Blatné na jihu Čech, Praze a Indii. Kamila vystudovala knihovnictví a institut výtvarné fotografie. Její fotografie jsou jak barevné, tak černobílé, zachycené klasicky i digitálem. Veškeré fotografie vznikají na základě velmi dobré znalosti prostředí, citlivého přístupu k objektu, který bude zaměřen objektivem jejího fotoaparátu a čisté kompozici.