JABLKOŇ - photo by Yvett Stránská

JABLKOŇ

ÚPLNÁ JABLKOŇ S AKTUÁLNÍ ALBEM VYKOLEJENÁ.

POKUD BY SE NĚKDO NĚKDY POKUSIL VYKOLEJIT JABLKOŇ, NIKDY BY TO NEMOHLO DOPADNOUT TAK, JAKO KDYŽ SE JABLKOŇ VYKOLEJÍ SAMA

A jak se po tolika letech může něco takového někomu přihodit? V tom je ten fór: jezdit na jistotu, kdy přitom "musíte stejně dobře myslet i nemyslet", k Jablkoni nepatří a vykolejování, v jejím případě doslova ostře řezané zákruty, mají Michal Němec & spol. v hudebním erbu. Stvrzeno novým albem Vykolejená.
Všichni známe kapely, o kterých jsme nikdy neslyšeli a zítra si je nebudeme pamatovat, hned první kontakt s Jablkoní - jedno kde a v kolika letech - se ale zaryje do paměti a záleží na vás, jestli jako odstrašující příklad hudební nenormálnosti, tolik vzdálené "běžným písničkám" nebo jako stav zjevení, kdy se bez rozpaků rozhodnete téhle kapele posluchačsky sloužit, byť to znamená přijmout její heslo, že kdo nebude překvapen, je nepřekvapitelný.
A také sledovat, jak se třeba dobrovolně rozřízne na Půljablkoň a se zpěvačkou Marií Puttnerovou si nechá "vdechnout nový, a nutno zdůraznit, že pozoruhodný, život".
V recenzi na album Vykolejená pak Ondřej Bezr vyzdvihl i další rys nezaměnitelné skupiny: "S Jablkoní posluchač vlastně dostává jak fór, tak naprostou serióznost, někdy i smutek, a to celé „v jednom“. Není to přitom nikdy trapné ani nucené. Ano, Jablkoni je někdy snadné třeba i skočit na špek. Ale s tím se tak nějak počítá."