MALINA BROTHERS
MALINA BROTHERS

MALINA BROTHERS & KATKA GARCÍA

HOŠI Z PEKELSKÉHO ÚDOLÍ A SLIČNÁ SLEČNA Z DUBLINU.

BRATŘI MALINOVÉ, NEJZNÁMĚJŠÍ „SIDEMANI“ ČESKÉHO FOLKU A COUNTRY

Malina Brothers nezní tak dobře jako Kluci z Náchoda, ale pokud vám je svět malý, Amerika vás rok co rok volá a natáčíte a koncertujete třeba se slavným Charlie McCoyem, kterého si dobře pamatujeme z Folkovek, proč neznít světáčtěji. Nehledě na to, když kapelu tvoří skoro samí bratři.
K McCoyemu, držiteli mnoha cen Grammy a jednomu z nejvěhlasnějších amerických hráčů na foukací harmoniku, se váže zajímavost: podle svých slov nemá nejmenší tušení, na kolika deskách od roku 1961 hrál. A tu můžeme vztáhnout i na bratry banjistu Luboše, kytaristu Pavla a houslistu Pepu Malinovi a kontrabasistu Pavla Peroutku: o tom kolik bluegrassových, folkových a country skladeb odehráli ve skupinách Druhá tráva, Pavel Žalman Lohonka, Spirituál kvintet, Monogram asi dnes už také nespočítají. Natož těch z jamování v Pekelském údolí na břehu Metuje, nedaleko rodného Náchoda, z nichž vlastně vzešla idea Malina Brothers a dvě dosud natočená alba.
A nezapomeňme na zpěvačku Katku García, která se k Malina Brothers na koncertu připojí. Zakládala skupinu Dún an Doras, s Lubošem Malinou hraje irskou a ostrovní hudbu v projektu Garcia a se sestrou Barbarou se v Kon Sira věnují sefardské hudbě. Katka dlouhodobě žije a přednáší v Dublinu, příležitosti zazpívat si s přáteli v Čechách ale nikdy neodolá.