VLADIMÍR MIŠÍK & IVAN HLAS - photo by Ája Dvořáčková

VLADIMÍR MIŠÍK & IVAN HLAS

LEGENDÁRNÍ OSOBNOSTI NAŠÍ HUDEBNÍ SCÉNY NA JEDNOM PÓDIU.

DVOJNÁSOBNÁ RADOST I DVOJNÁSOBNÉ POTĚŠENÍ ZAŽÍT DVA NĚŽNÉ OBRY ROCKOVÉHO PÍSNIČKÁŘSTVÍ SPOLU

Dvě legendární osobnosti naší hudební scény a dva kamarády, kteří se nikdy nezapletli s mocí ani falešnými popovými jezinkami.
Vladimír s Ivanem nenápadně určovali a určují hudební vkus mnoha posluchačským generacím skrze už dávno zlidovělé písně, jejichž přehrání by vydalo na deset koncertů za sebou a kdo ví, jestli by to stačilo. Asi se mezi návštěvníky Folkovek těžko najde někdo, kdo by některé z nich neznal, takže otázka spíš zní, kolik z nich s nimi vyrůstalo a provázelo je životem.
Shodou okolností jsme si část z nich mohli nedávno připomenout: slyšíme je ve filmu Nechte zpívat Mišíka, natočeným režisérkou Jitkou Němcovou k Vladimírovým sedmdesátým narozeninám a hodně z nich Ivan zařadil na nové, jistým způsobem netypické album Krásnej dar. "Není totiž Hlasovým „greatest hits“, nýbrž jednou z možných variant „the best of". Tedy po našem: místo toho nejslavnějšího nabízí to nejlepší," napsal Ondřej Bezr.
Vladimíra s Ivanem doprovodí muzikanti, se kterými jsou odnepaměti spojeni: kapela ETC... a hráč na violoncello Jaroslav Olin Nejezchleba s kytaristou Norbi Kovácsem.
Žádná nostalgie, ale po vzoru Aranky "barevnej šátek do vlasů a jedem"!

Fotografie: Yvetta Stránská, Ája Dvořáčková (na této stránce)