ANETA LANGEROVÁ - photo by Olga Špátová

ANETA LANGEROVÁ

MALÁ MOŘSKÁ VÍLA ČESKÉ POP MUSIC.

CHARISMATICKÁ ZPĚVAČKA PO JEJÍCH VLNÁCH PLUJE POD VLAJKOU SYMPATICKÉ ZODPOVĚDNOSTI:

k posluchačům, k sobě samé i životním hodnotám, které vyznává, aniž by se musela vzdát vlastní svobody. Český popový standard dalece přesahuje i tím, že zůstává umělecky nezaměnitelná: výjimečným hlasem, přemýšlivými texty a autorstvím nadgenerační hudby stranící se plytkosti a nabíhání většinovému vkusu.
Z něho navíc utíká hereckou účastí v uměleckých projektech, se kterými si popové hvězdy většinou nespojujeme. S Martou Kubišovou exceluje v komorním muzikálu Touha jménem Einodis o mecenášce umění Sidonii Nádherné. Názorovou empatii i značnou odvahu projevila přijetím role ve filmu 8 hlav šílenství, vyprávějící skutečný příběh ruské básnířky Anny Barkovové trávící většinu života v nelidských sovětských lágrech. Film režisérky Marty Novákové bude mít premiéru letos na podzim.
Od vydání vydařeného alba Na radosti uplynuly už tři roky a nekončící koncertní turné jen potvrzuje úspěch, který s ním získala u fanoušků a kritiky. Aneta spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovala dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů. V anketě Žebřík 2014 Anetu fanoušci ocenili za zpěvačku roku, album Na Radosti a za píseň Tráva. Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby - CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards proměnila všechny v andělské sošky. V roce 2015 získala cenu Anděl za videoklip k písni Tragédie u nás na vsi a ocenění zpěvačka roku v anketě Žebřík.
Aneta dosud vydala čtyři řadová alba: Spousta Andělů, Dotyk, Jsem a Na Radosti. V roce 2011 si splnila sen, když se vydala na akustické turné Pár míst, na kterém jí doprovodilo smyčcové trio. Věnuje se i dalším aktivitám. Každý rok pomáhá čistit řeku Sázavu a téměř 10 let byla patronkou projektu Světluška.
Vedle písní z nového alba nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích.