ORANŽOVÉ AKTIVITY

 

 

 

Oranžový výlet do Dukovan a Valče!

STŘEDA 1. SRPNA 2018

Kdybyste se náááhodou na Folkovkách nudili, můžete zkusit již tradiční Oranžový výlet. Pro letošní rok jsme pro vás připravili návštěvu Infocentra elektrárny Dukovany, které disponuje novými interaktivními modely a také jedinečnou mlžnou komorou a dětským koutkem či fotokoutkem. Druhá část výletu vás zavede do krásného barokního zámku v nedaleké Valči s ještě hezčím přilehlým parkem.

Autobus pro zájemce odjíždí od Informačního centra na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou ve středu 1. srpna ve 13:15 hod. Návrat je plánován v cca 17:00 – 17:15 hod. Návštěvníci festivalu se mohou na výlet přihlašovat v IC Folkových prázdnin v zámeckém parku nebo v IC MěKS Náměšť na Masarykově náměstí, případně v kavárně Pohodička (V. Nezvala 115). Kapacita je omezena naplněním autobusu (cca 45 míst). Stejně jako v minulých letech bude příspěvek na náklady výletu 50 Kč/ osobu věnován organizaci Domov bez zámku Náměšť. Výlet financuje generální partner Folkových prázdnin ČEZ – Jaderná elektrárna Dukovany.

Oranžový stan

29.7. - 4.8. 2018

Pro děti bude od divadelní neděle 29. července do soboty 4. srpna připravena celá řada her, soutěží a dalších aktivit
v zámeckém parku v Oranžovém stanu partnera Folkových prázdnin Skupiny ČEZ. Vždy hodinu před začátkem koncertů a v přestávkách mezi jednotlivými koncerty na hlavní scéně si zde budete moci vyzkoušet svoji šikovnost, případně si i nějaký malý výrobek odnést s sebou domů, či si trochu protáhnout tělo při různých hrách a soutěžích.


Oranžová scéna

Program Oranžové scény nabízí v šapitó v zámeckém parku divadelní a hudební produkce vždy v přestávkách koncertu na hlavní scéně. 

 PONDĚLÍ 30. 7.

Divadlo Totem: o smolíčkovi
kLASICKÁ ČESKÁ LIDOVÁ POHÁDKA V PODÁNÍ LOUTKÁŘE TOMÁŠE MACHKA ZAVEDE DIVÁKY DO HLUBOKÉHO LESA, KTERÝ JE SMOLÍČKOVI A JELENOVI DOMOVEM. nAJDOU ZDE VŠE, CO POTŘEBUJÍ PRO SVOU OBŽIVU. uVIDÍME, JAK SE LES A ŽIVOT V NĚM MĚNÍ BĚHEM ROČNÍCH OBDOBÍ. v HLOUBI LESA SE ALE SKRÝVÁ I NEBEZPEČÍ, ZEJMÉNA PRO MALÉHO A NEZKUŠENÉHO SMOLÍČKA.

KUPODIVU
 KAPLE KUPODIVU JE NEUSTÁLE VZKVÉTAJÍCÍ USKUPENÍ MLADÝCH, LEČ ZKUŠENÝCH MUZIKANTŮ. jEJICH AUTORSKÁ HUDBA SE POHYBUJE NA POMEZÍ JAZZU, ALTERNATIVY A FOLKU, JEJICH KONCERTY JSOU NABITÉ NEPRAVDĚPODOBNÝMI PÍSNĚMI A KUPODIVUHODNÝM HUMOREM, KTERÝ SI ZAMILUJETE. kAPELA ODEHRÁLA PŘES 120 KONCERTŮ OD LONDÝNA PO PIEŠŤANY, ŽIVĚ VYSTOUPILA V RÁDIU, TELEVIZI A ZÍSKALA NĚKOLIK OCENĚNÍ (MORAVSKÝ VRABEC, MOHELNICKÝ DOSTAVNÍK, NOTOVÁNÍ).

 ÚTERÝ 31. 7.

Divadlo PLYŠOVÉHO MEDVÍDKA: O ZLOBIVÉ NOTĚ
DOBRODRUŽNÁ, INTERAKTIVNÍ HUDEBNÍ POHÁDKA, PRO MALÉ I VELKÉ UŠI HUDEBNÍ! HUDEBNĚ VZDĚLÁVACÍ JÍZDA NOTOVOU OSNOVOU.

TRANZAN

TRANZAN JE ČESKÉ HUDEBNÍ SDRUŽENÍ S ENVIROMENTÁLNÍM PŘESAHEM. ZKUŠENÍ HUDEBNÍCI, KTEŘÍ MAJÍ ZA SEBOU PŮSOBENÍ V KAPELÁCH JAVORY, FRU FRU NEBO MODEL BAZAAR, SE ROZHODLI SVOJÍ TVORBOU PODPOŘIT ZAJÍMAVÉ LIDSKÉ "PROJEKTY" JAKO JSOU LÁSKA K PŘÍRODĚ, TOLERANCE, KOMPOSTOVÁNÍ NEBO TŘEBA CYKLOJÍZDA. OD JARA ROKU 2014 VYSTUPUJÍ NA AKCÍCH RŮZNÝCH ŽÁNRŮ A ZAMĚŘENÍ S CHUTí pomáhat tvořit svět pestrý. v současnosti vydali svoje první album s názvem příběhy o životě, smrti a o tom, co je mezi tím. zajímavosti pak je, že každá píseň byla natáčena v jiném prostoru se specifickým zvukem a atmosférou. k písním vznikají velmi spontánní videa, která získávají stále větší oblibu u široké veřejnosti.

 STŘEDA 1. 8.

aTELIÉR VÝCHOVNÉ DRAMATIKY PRO NESLYŠÍCÍ: JAK KOZA NAPÁLILA LVA + O DIVOKÉM PRASÁTKU
jAK KOZA NAPÁLILA LVA - iNDICKÁ BAJKA LÍČÍ PŘÍBĚH O KOZE, KTERÁ SE DOSTALA DO ÚZKÝCH. nAŠTĚSTÍ TO KOZE PÁLÍ, A TAK PŘECHYTRAČÍ LVA I ŠAKALA. zAJÍMÁ VÁS JAK? TAK SE STAVTE! PŘEDSTAVENÍ JE VHODNÉ PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE

o divokém prasátku - pohádka je příběhem o přátelství, pochopení a porozumění. V lese spolu žijí zvířátka - medvěd, zajíc, jezevec s jezevčicí a prasátko. Prasátko ovšem ostatní zvířátka přrhlížejí, až do chvíle, kdy se ztratí.

spolektiv
 Hudební skupina spolektiv vznikla v roce 1988. právě třicetiletý spolektiv hraje a zpívá výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí i industriálních nástrojů a přístrojů. v hudebním vyjádření lze najít prvky folku, rocku, šansonu i jazzu. opět vznikají nové písně, které po dlouhé kapelní pauze navazují na úspěšné období 90. let. spolektiv zaznamenal za poslední čtyři roky na 150 koncertů a vystoupení na desítkách hudebních festivalů. Aktuálně je vítěznou kapelou 58. Zlín film festivalu. v roce 2016 spolektiv vydal album dej mi tvar. ve stejném roce po 22 letech v reedici vydal i první album ... a ticho v sobě z roku 1994.

RENATA ŠVECOVÁ - ZPĚV A PERKUSE / JIRKA REGÁSEK - BASKYTARY / JARDA HNÍZDIL - ZPĚV, KYTARA, AKORDEON / TONDA VIDLÁK - SAXOFONY, KLARINET, FLÉTNY, DECHOVÝ SYNTEZÁTOR, ZPĚV

WWW.SPOLETIV.CZ

 

ČTVRTEK 2. 8.

DIVADELNÍ SPOLEK PRUHOVANÉ PANENKY: O TŘECH NEPOSLUŠNÝCH KŮZLÁTKÁCH
VERŠOVANÉ LOUTKOHERECKÉ PŘEDSTAVENÍ VYCHÁZEJÍCÍ Z KLASICKÉ POHÁDKY. mŮŽETE SE TĚŠIT NA LOUTKY KŮZLÁTEK VYROBENÉ Z OVČÍHO ROUNA, VESELÉ PÍSNIČKY PROVÁZEJÍCÍ CELÉ PŘEDSTAVENÍ ZA DOPROVODU FLÉTNY A KYTARY.

ŽAMBOŠI

ŽAMBOŠI - HUDEBNÍ SKUPINA S NEJDIVNĚJŠÍM NÁZVEM NA SVĚTĚ EXISTUJE! S POUŽITÍM MINIMÁLNÍCH PROSTŘEDKŮ JE ZVUK KAPELY PLNÝ A "HÝBE VNITŘNOSTMI". JE TO SOUČASNÉ PROGRESIVNÍ AKUSTICKO FOLKROCKOVÉ TRIO S PÍSNĚMI S DŮRAZEM NA TEXT, EMOCE A ENERGII. POTŘEBUJETE-LI PŘIROVNÁVAT, TAK V SOUČASNOSTI MAJÍ NEJBLÍŽE ASI KE KAPELÁM TRABAND, ČP. 8... ZA SVÉ TŘI DOSUD VYDANÉ TITULY ZÍSKALI DVAKRÁT CENU ANDĚL V KATEGORII FOLK A S POSLEDNÍ DESKOU BYLI V NOMINACI, KDE JIM PRÁ TATO HUDEBNÍ CENA UNIKLA O POVĚSTNÉ PÍRKO A ANDĚLA ZÍSKALI BRATŘI EBENOVÉ.

HONZA ŽAMBOCH - KYTARA, ZPĚV / STÁŇA ŽAMBOCHOVÁ - AKORDEON, ZPĚV / JURA NEDAVAŠKA - BICÍ

WWW.ZAMBOSI.CZ

 

PÁTEK 3. 8.

divadlo hysterie: námořnická pohádka
Námořnická pohádka je příběh dvou bratrů, kteří se spolu vypraví na moře hledat poklad. Nebudou chybět vlny, piráti ani mořské panny.

LADA ŠIMÍČKOVÁ A KAPELA

BÁSNÍŘKA A VYPRAVĚČKA PÍSŇOVÝCH PŘÍBĚHŮ LADA ŠIMÍČKOVÁ VYSTUPUJE NA PÓDIÍCH OD ROKU 2007 SE SVÝMI DVORNÍM ZHUDEBŇOVATELEM IVO CICVÁRKEM. DOPROVOD KLAVÍRU A KYTARY BYL NA JEJICH DESKÁCH HOTEL V TICHÉ ULICI A SOUKROMÉ PÍSNĚ VŽDY DOPLNĚN STUDIOVOU KAPELOU. NEDÁVNO ROZŠÍŘILI KAPELNÍ ZVUK TAKÉ NA ŽIVÁ VYSTOUPENÍ - KE KLAVÍRU A KYTAŘE SE LOGICKY PŘIPOJIL KONTRABAS ( MILAN PINK) A BICÍ ( ALTERNACE ESTER ŠVÁBKOVÁ / JIŘÍ BAŘINA).

WWW.LADASIMICKOVA.CZ

 

SOBOTA 4. 8.

Prezentace tvůrčích dílen, které proběhly na letošních Folkových prázdninách