ORANŽOVÉ AKTIVITY

s podporou našeho generálního partnera ČEZ - Jaderná elektrárna Dukovany

cez

Oranžový výletvylet

Kdybyste se náááhodou na Folkovkách nudili, můžete zkusit již tradiční Oranžový výlet.

V letošním roce jsme pro vás připravili výlet do Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice, kde se dozvíte informace nejen o elektrárně Dalešice, ale také o energetice zábavnou formou.Po této exkurzi se vydáme na příjemnou plavbu lodí Horácko po Dalešické přehradě, z Kramolína do Třesova. Příspěvek na tento výlet je stokoruna, kterou přispějete Domovu bez zámku (www.domovbezzamku.cz) na ulici V. Nezvala 115 v Náměšti nad Oslavou. Zde sídlí kavárna Pohodička, kde je možnost zakoupit „jízdenku“ na tento výlet. Další místa, kde seženete "jízdenku": MěKS Náměšť, Masarykovo nám. nebo IC Folkových prázdnin v zámeckén parku. Odjezd autobusu z Masarykova náměstí v Náměšti je ve středu 31. července ve 12:45 hodin. Návrat zpět je plánován kolem 17. hodiny. Hlásit se můžete do naplnění kapacity autobusu.

Oranžový stan

Pro děti bude od divadelní neděle 28. července do soboty 3. srpna připravena celá řada her, soutěží a dalších aktivit v zámeckém parku v Oranžovém stanu.

Vždy hodinu před začátkem koncertů a v přestávkách mezi jednotlivými koncerty na hlavní scéně si zde budete moci vyzkoušet svoji šikovnost a zručnost, případně si i nějaký malý výrobek odnést s sebou domů, nebo si trochu protáhnout tělo při nejrůznějších hrách a soutěžích.

Oranžová kola Nadace ČEZkola

Během nedělního odpoledne budete mít možnost vytrénovat své nohy na pedálech oranžových kol, která poslouží dobré věci. S kolem nikam neodjedete, ale našlapané kilometry se promění na peníze, které dostane ZUŠ a Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou.

A kde naše oranžová kola najdete? Kola budou připravena na příjezdové cestě k zámku. Tak šup do pedálů a šlapat s větrem o závod!

Oranžová scéna

Program Oranžové scény nabízí v šapitó v zámeckém parku divadelní a hudební produkce vždy v přestávkách koncertu na hlavní scéně.

PONDĚLÍ 29. 7.

MIKULKOVY POHÁDKY, Divadlo ELF

Tři pohádky Aloise Mikulky. V první pohádce O KVÍČALE A ŽELVIČCE zachrání dvě nerozlučné kamarádky maličkou planetku před invazí žížal. Druhá pohádka se jmenuje HASTRMANÍ PRINCEZNIČKA. Detektiv Leo Pinkalinka se svou stopovací rosničkou dopadnou kradačského kočičáka! Třetí pohádka je snovým příběhem O RYBÁŘI, KTERÝ NIKDY NIC NECHYTIL. Zavede nás do bublajících mořských hlubin.

 

Noca

Jsme NOCA, přesněji nocamodrášála, jak zaznívá v  jedné z  našich písní. Vycházíme z  autorské tvorby Marie Davidové, pro kterou je inspirací poezie a lidová píseň. Hrajeme spolu od roku 2013, kdy nás spojilo přátelství, hudba a  místo – Valašsko. Proto také část repertoáru tvoří úpravy lidových písní. Jak říká Aleš Mrnuštík (el. kontrabas) naše hudba by se dala zařadit do  kategorie FOLK místy LÓR.

Marie Davidová – zpěv, ak. kytara

Pavel Ištvánech – klavír

Hana Škarpová – violoncello

Aleš Mrnuštík – el. kontrabas

Monika Hrdinová – perkuse, zpěv

Zdeněk Mikušek - el. kytara

http://bandzone.cz/noca

ÚTERÝ 30. 7.

Divadlo Liberta: O chytrém Jiříkovi

Dvě kuchtičky “uvaří“ pohádku o chytrém Jiříkovi, mluvících zvířátkách a zlatovlasé panně. Zpracování známého příběhu K. J. Erbena O Zlatovlásce je pestré. Činoherní herectví se střídá s hrou s klasickými loutkami. Pohádka o vzájemném porozumění.

 

DOTmy

Kapela DOTmy se věnuje autorské tvorbě. Jejich texty jsou inspirovány útržky pouličních rozhovorů, slovy uvízlými v paměti, obrazy zahlédnutými z tramvaje, dysfunkcemi zvířat a lidí a občas i kanadskou poezií 60. let. V hudbě se setkává folk s prvky nejrůznějších žánrů, které jsou vybírány s ohledem na náladu jednotlivých skladeb. Výsledkem hudebního experimentování se někdy stane šanson, někdy rock'n'roll, někdy reggae-rap. Do Náměště přiveze i své první, čerstvě pokřtěné CD Všechno je to v() lidech.

Dominika Prokopová - zpěv

Tomáš "Kobliha" Knobloch - kytara, basová kytara, zpěv

Ondřej "Drobek" Schmidt - kytara, zpěv

Jan Mrázek - klavír, zpěv

Martin Leták - basscajon

Josef Nový - housle

www.dotmy.eu

STŘEDA 31. 7.

Divadlo Pruhované panenky: O Červené Karkulce

Poetická pohádka vsazená do prostředí staré půdy a vůně bylin. Jde o příběh v příběhu. Malý Vítek vypráví dětem o své babičce...usíná...polštáře ožívají a sehrávají pohádku O Červené Karkulce.

 

Úcellová skupina

Kapela Pavla Čadka, brněnského písničkáře hrajícího na violoncello a zakladatele nového hudebního žánru "cello-folk", což je podle něj tak trochu něco mezi Nohavicou a Apocalypticou. Písně často obsahují jistou dávku ironie, ale i vážnosti. Nejznámější a nejsmutnější je pravděpodobně "Nelajkla mi status".

Pavel Čadek - violoncello, zpěv

Ondřej Zámečník - akordeon

David Paša - cajon

facebook.com/cadek.music

ČTVRTEK 1. 8.

HUDBAJKY aneb Skrytý život nástrojů, Jan BRADÁČ, Tomáš KOVANDA

Již dlouho převládá názor, že nástroje mají duši. Je téměř faktem, že mají svůj charakter a dlouhé příběhy. Většina hráčů vám potvrdí, že dokonce umí trápit lidi. Je znepokojující, že mají něco za lubem. Pojďme se tomu společně dostat na kobylku!

 

Epydemye

Kapela Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají společenská, historická i existenciální témata. Dosud natočila tři desky a ročně odehraje několik desítek koncertů. Za poslední desku Kotlina kapela získala žánrovou cenu Anděl.

Miroslav Vlasák - kytara, zpěv

Jan Přeslička - kytara, zpěv

Lucie Vlasáková - kontrabas, zpěv

www.epydemye.cz

PÁTEK 2. 8.

PINOCCHIO, TOY MACHINE

Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. To Vám byl největší uličník a poleno borové, jakého si jenom dokážete představit. Lhal, neposlouchal a dokonce utekl Gepetovi... Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovitosti, ale potřebuje k tomu čas.

 

Lucie Dobrovodská & PAKA

Moravské trio Vám zahraje akusticky pecky skoro všecky :-).

V ČR se Lucie úspěšně zúčastnila TV show Hlas ČS a Talent. Se svou kapelou cestuje a baví lidi po celém světě jako Lucy Dobro Band. Zazní autorská tvorba, české a světové hity v netradičním podání.

Radim Dačev - rytmika

Stanislav Polášek - basa

Stanislav Alexander Sýkora - kytary, zpěv

Lucie Dobrovodská - zpěv, kytara

www.dobrovodska.cz

SOBOTA 3. 8.

Prezentace tvůrčích dílen, které proběhly na letošních Folkových prázdninách