ORANŽOVÉ AKTIVITY

Opět připravujeme "oranžové aktivity" (Oranžový výlet, Oranžový stan, Oranžová kola Nadace ČEZ, Zelené autíčko a Oranžová scéna) s podporou generálního partnera festivalu Skupiny ČEZ. 

 

Oranžový výlet do Dukovan!

STŘEDA 26.7.

Máte rádi vodu? Určitě víte, že se dá skvěle využít pro výrobu elektrické energie, ale také je to skvělý životodárný nápoj a je krásné se ve vodě vykoupat nebo se třeba svézt na vodě v člunu nebo lodičce. V rámci tradičního oranžového výletu ČEZ můžete letos navštívit Přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice a po Dalešické přehradě se svézt na lodi Vysočina. Za symbolickou částku 50 korun, kterou zaplatíte v kavárně Pohodička v Náměšti (ČEZ vybrané peníze znásobí a Pohodičce ponechá) vás sveze autobus přímo na zmiňovaná místa. Odjezd busu z Masarykova náměstí v Náměšti je ve středu 26.7. ve 12:15 hodin. Návrat zpět je plánován na 17. hodinu. Hlásit se můžete do naplnění kapacity autobusu přímo v kavárně Pohodička na ulici V. Nezvala 115 v Náměšti nad Oslavou.

http://www.domovbezzamku.cz/kavarna-pohodicka/

Oranžový stan

23. - 29. 7.

Pro děti bude od divadelní neděle 23. července do soboty 29. července připravena celá řada her, soutěží a dalších aktivit
v zámeckém parku v Oranžovém stanu partnera Folkových prázdnin Skupiny ČEZ. Vždy hodinu před začátkem koncertů a v přestávkách mezi jednotlivými koncerty na hlavní scéně si zde budete moci vyzkoušet svoji šikovnost a zručnost a případně si i nějaký malý výrobek odnést s sebou domů, či si trochu protáhnout tělo při nejrůznějších hrách a soutěžích.

Zelené autíčko

Ekologické autíčko ČEZ, které jede čistě a jen na elektřinu si můžete prohlédnout a na vlastní kůži vyzkoušet v průběhu festivalu Folkové prázdniny. Informace o možnostech svezení či řízení v Infocentru Folkovek. Další info na www.elektromobilita.cz, FB ČEZ fandí elektromobilům!

Oranžová kola Nadace ČEZ

Minutou šlapání na charitativních kolech Nadace ČEZ v neděli 23.7. podpoříte bohulibé činnosti dvou organizací:

Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou - Nadační fond Dobrodění www.dobrodeni.cz

NPÚ - Státní zámek Náměšť nad Oslavou www.zamek-namest.cz

Šlápnout do pedálů oranžových kol můžete v čase 14.30 – 19.00 hodin.

Slavnostní předání šeků obdarovaným proběhne na hlavním pódiu 23.7. v cca 19.45 hod.

Oranžová scéna

Program Oranžové scény nabízí v šapitó v zámeckém parku divadelní a hudební produkce vždy v přestávkách koncertu na hlavní scéně. 

 PONDĚLÍ 24. 7.

Divadlo kufr: doktorka Kuželka a aduši
korektní doktorka se svojí věrnou asistentkou představí svůj nový ústav cirkusových věd a odborné předměty jako žonglování, akrobacie, kouzla a jiné v praktických ukázkách.

ZHASNI
 

 ÚTERÝ 25. 7.

Divadlo hysterie: šípková růženka
klasickou pohádku o spící krasavici v novém kabátě hraje štěpán Gajdoš!

OKNO

 STŘEDA 26. 7.

Divadlo kejkle: o kůzlátkách
loutkové představení o jedné kozí rodince a vlkovi trochu jinak.

BOBOVA DIÉTA
Fanoušci kapely označují hudbu Bobovej diéty (*Košice, 2002) přívlastky nápaditá, hravá, nadčasová. Zkrátka dobrá muzika. Žánrově se rádi pohybují na rozhraní jazzu, folku a world music. Hrají téměř výlučně vlastní autorské skladby.
Peter „Molko“ Molitoris – kytara a zpěv, Silvia Sokolová – zpěv, Vlado Mužak – bass, Tomi Beneš - cajon

 ČTVRTEK 27. 7.

hudba hrou: járádrytmus tyrádrytmus
interaktivní představení v odlehčeném a vtipném duchu zavádí děti do světa hudby za doprovodu melodií a rytmů s použitím rozličných nástrojů.

ISARA

 PÁTEK 28. 7.

Divadlo paravánek: špalíček pohádek
nestárnoucí Hrubínovy pohádky hrané marionetami či plošnými loutkami střídají písničky s kytarou, akordeonem a příčnou flétnou.

RAJTARAJ

 SOBOTA 29. 7.

Prezentace tvůrčích dílen, které proběhly na letošních Folkových prázdninách