OPEN SCÉNA

Kaple sv. Anny ve Špitálku od 13:30

 PONDĚLÍ 29. 7.

Corazon Quartet

(corazon = špan. Srdce) sestavily v roce 2019 čtyři brněnské violoncellistky. Svými milovanými nástroji a hlasy vtahují do víru experimentů starodávné evropské písně, díla velikánů neofolklorismu (Janáček, Martinů, Bartók aj.) i čistě lidové motivy. Autorkou většiny aranží je Eva Rohleder (Babské ucho aj.), která někdy s úctou respektuje původní zápis mistrů, častěji se ale pouští do čarovných vod world music . Výrazným prvkem je využití sólových i ansámblových vokálů, které svou emotivností podporují „srdcařskou“ přirozenost souboru.

Anežka Kavalírová, Iva Kalusová, Jana Boudjaoui, Eva Rohleder - violoncello, zpěv

www.corazonquartet.cz

 

Ondra Škoch a Napořád

Ondra Škoch je skladatel, kytarista, zpěvák a bývalý baskytarista kapely Chinaski. Na jaře 2019 vydal sólové album Řekni napořád, které opatřila texty jeho žena Alice. Na albu, které je ovlivněné popem, folkem nebo jazzem, zanechali stopu významní hosté - David Eben (dechové nástroje), Bára Poláková (zpěv) nebo třeba Ondřej Kabrna (klavír). Na Folkových prázdninách se Ondra Škoch představí v triu spolu s Petrem Tichým (kontrabas) a Petrem Kužvartem (trubka, zpěv). Všichni vystupují s kapelou Napořád.

Ondra Škoch - kytara, zpěv

Petr Tichý - kontrabas

Petr Kužvart - trubka, zpěv

https://www.ondraskoch.cz/

 ÚTERÝ 30. 7.

Lucie Redlová & Garde

Kapelu Garde založila Lucie, do té doby sólová písničkářka, po vydání prvního alba "První, poslední" v roce 2009. Sólová i kapelní vystoupení ale stále průběžně střídá a doprovod si do Náměšti přiveze teprve podruhé. Folk se v kapelních aranžích snoubí s rockem i popem, trochu neobvyklé (a lehce adrenalinové) je použití smyčkovacího looperu i při koncertech ve triu. Lucie Redlová & Garde letos slaví 10 let, buďte u toho.

Lucie Redlová - zpěv, kytara, mandolína, el. kytara

Ivan Trpík - zpěv, baskytara

Milan Kratochvíl - zpěv, bicí/cajon

www.redlova.cz

 

Babské Ucho

Vokální čarodějky z Moravy. Bez předsudků oživujeme starodávné písně slovanských národů svými  hlasy a šťavnatými hudebními aranžemi Evy Rohleder (Corazon Quartet). Rodíme je jak děcka. Každou jinak a všechny stejně. Jsme vášnivé i něžné, ostré jak břitva i křehké jako duha nad řekou. Vtipné. Hysterické. Baby z Moravy, co zpívají o život.

Dana Boudová, Alena Hrubá, Eva Rohleder, Mirka Večeřová, Lucie Zezulová

www.babskeucho.cz

 STŘEDA 31. 7.

Pavel Čadek

Brněnský písničkář hrající na violoncello a zakladatel nového hudebního žánru "cello-folk", což je podle něj tak trochu něco mezi Nohavicou a Apocalypticou. Jeho písně často obsahují jistou dávku ironie, ale i vážnosti. Nejznámější a nejsmutnější je pravděpodobně "Nelajkla mi status", se kterou zvítězil v soutěži Notování a v 18. filmovém festivalu fakulty informatiky MU.

 

Tranzan

Tranzan je české hudební sdružení s environmentálním přesahem. Zkušení hudebníci, kteří mají za sebou působení v kapelách Javory, Fru Fru nebo Model Bazaar, se rozhodli svojí tvorbou podpořit zajímavé lidské "projekty" jako jsou láska k přírodě, tolerance, kompostování, nebo třeba cyklojízda. Od jara roku 2014 vystupují na akcích různých žánrů a zaměření s chutí pomáhat tvořit svět pestrý. V současnosti vydali svoje první album s názvem Příběhy o životě, smrti a o tom, co je mezi tím. Zajímavostí pak je, že každá píseň byla natáčena v jiném prostoru se specifickým zvukem a atmosférou. K písním vznikají velmi spontánní videa, která získávají stále větší oblibu u široké veřejnosti.

Radek Malý - kytara, zpěv

Soňa Malá - violoncello, zpěv

Ondřej Strouhal - klávesy

Jakub Šimáně - baskytara, kontrabas

Pospec - bicí

www.tranzan.cz

 ČTVRTEK 1. 8.

Markétin Prozatimní band

Nevídané uskupení přichází s novým autorským projektem. Brněnská zpěvačka Markéta Tulisová, stálice folkovkových ohňů, přichází obšťastnit vaše uši svými autorskými písněmi na prknech kaple, která znamená svět. Nebude v tom sama. Rovnocennými partnery jí budou zkušení muzikanti. Kytaristu Martina Krajíčka (Ukulele orchestra jako Brno, Čankišou) doplní cajonista a perkusista Jiří Semtex Suchý (Ukulele orchestra jako Brno, Tubabu) a houslistka Veronika Rauchfussová, která přijíždí plna zkušeností s muzikanty z Anglie. Tvorba Markéty je postavena na silných textech, stejně jako na originální práci s hlasem a emocionálním prožitku - kapela která vystoupí s ní se nebojí tenhle prožitek zdvojnásobit.

 

Veronika Wildová a Divoko

Veronika Wildová je mladá česká písničkářka. Píše písně o tradičních ženských i životních potížích, a to ze žertovného úhlu pohledu. S kapelou Divoko hraje již od počátku roku 2018. Jejich nejnovější singl "Holka, měla by ses vdát" se dostal i do hitparády Česká 12, pořádané ČRo2.

Zpěv a klávesy - Verča Wildová

Zpěv a kytara - Adam Lešikar

Basa - Michal Svoboda

Bicí - Petr Špička

 PÁTEK 2. 8.

Lucie Dobrovodská & PAKA s cestovatelskou besedou

Lucie se svou kapelou cestuje a baví lidi po celém světě jako Lucy Dobro Band. Právě povídání o cestách bude koncertem prolínat.

Radim Dačev - rytmika

Stanislav Polášek - basa

Stanislav Alexander Sýkora - kytary, zpěv

Lucie Dobrovodská - zpěv, kytara

www.dobrovodska.cz