OPEN SCÉNA

Kaple sv. Anny ve Špitálku od 13:30

 PONDĚLÍ 30. 7.

BABSKÉ UCHO

Pětice vokálních čarodějek z moravského Slovácka. Zpíváme ty nejmagičtější lidovky zejména slovanských národů. Šťavnatě, fikaně, s vtipem, tajemstvím i sexappealem. Máme dohromady 13 dětí, housle, cello, ukulele a jiné pomůcky. Nespletete si nás. Babské ucho.

Dana Boudová, Alena Hrubá, Eva Rohleder, Mirka Večeřová, Lucie Zezulová

www.babskeucho.cz

 

NOCA

Jsme NOCA, přesněji nocamodrášála, jak zaznívá v  jedné z  našich písní. Vycházíme z  autorské tvorby Marie Davidové, pro kterou je inspirací poezie a lidová píseň. Hrajeme spolu od roku 2013, kdy nás spojilo přátelství, hudba a  místo – Valašsko. Proto také část repertoáru tvoří úpravy lidových písní. Jak říká Aleš Mrnuštík (el. kontrabas) naše hudba by se dala zařadit do  kategorie FOLK místy LÓR.

Marie Davidová – zpěv, ak. kytara

Pavel Ištvánech – klavír

Hana Škarpová – violoncello

Aleš Mrnuštík – el. kontrabas

Monika Hrdinová – perkuse, zpěv

http://bandzone.cz/noca

 ÚTERÝ 31. 7.

DOTMY

Ondřej a Tomáš se potkali kdysi dávno v Chomutově. Tomáš, Dominika a Josef se potkali před pár lety v Praze. Dominika a Ondřej se potkali u Tomáše v obýváku. Dominika, Martin a Honza se potkali na DAMU. A vstoupili DOTmy.

Kapela DOTmy se věnuje autorské tvorbě. Jejich texty jsou inspirovány útržky pouličních rozhovorů, slovy uvízlými v paměti, obrazy zahlédnutými z tramvaje, dysfunkcemi zvířat a lidí a občas i kanadskou poezií 60. let. V hudbě se setkává folk s prvky nejrůznějších žánrů, které jsou vybírány s ohledem na náladu jednotlivých skladeb. Výsledkem hudebního experimentování se někdy stane šanson, někdy rock'n'roll, někdy i reggae-rap.

Disonance / Disharmonie / Disfolk.

Dominika Prokopová - zpěv

Ondřej Schmidt - kytara, cajon, zpěv

Tomáš Knobloch - kytara, zpěv

Jan Mrázek - klavír, zpěv

Martin Leták - bass cajon

Josef Nový - housle, zpěv

www.dotmy.eu

 

JINDŘICH ČERNOHORSKÝ TRIO

Jindřich Černohorský pochází z muzikantské rodiny a kytara jej provází prakticky celý život. Prošel řadou kapel a stylů a později se kromě hudby začal intenzivněji věnovat i textařské činnosti. Témata jeho písní se dotýkají víry, lásky a naděje. Jak říká, snaží se o to, aby písně byly o něčem a šly do hloubky. Se současnou kapelou vyhráli řadu soutěží a v dubnu 2017 vydali své debutového album Jindra Černohorský, jehož producentem se stal Boris Carloff. Stylově lze kapelu zařadit do Indie Folku. Na festival přijede v TRIU.

Jindřich Černohorský - akustická kytara, zpěv, foukací harmonika
Jaromír Říha - basová kytara
Lukáš Buk - cajon, perkuse

www.jindracernohorsky.cz

 STŘEDA 1. 8.

OKNO

Brněnská pop-folková sestava herců z Husy na provázku začala svou historii psát v brněnských ulicích asi čtyři roky zpátky. Je tomu asi rok a půl, kdy si řekli „oukej, no“ a založili kapelu, se kterou začali koncertovat 17. listopadu 2016.

Na pódiu představují své autorské písně a s humorem sobě vlastním baví diváky nejen chytlavými skladbami, ale i svým hereckým umem.

Jaroslav Tomáš - zpěv, kytara

Jan Mansfeld - zpěv, kytara

Dominik Teleky - zpěv, ukulele

Tomáš Žilinský - zpěv, cajon

https://www.facebook.com/OKno.official/

 

SPOLEKTIV

Hudební skupina Spolektiv vznikla v roce 1988. Právě třicetiletý Spolektiv hraje a zpívá výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí i industriálních nástrojů a přístrojů. V hudebním vyjádření lze najít prvky folku, rocku, šansonu i jazzu. Opět vznikají nové písně, které po dlouhé kapelní pauze navazují na úspěšné období 90. let. Spolektiv zaznamenal za poslední čtyři roky na 150 koncertů a vystoupení na desítkách hudebních festivalů. Aktuálně je vítěznou kapelou 58. Zlín Film Festivalu.

V roce 2016 Spolektiv vydal album Dej mi tvar. Ve stejném roce po 22 letech v reedici vydal i první album …a ticho v sobě z roku 1994.

Martin Jančura – zpěv, kytara, perkuse, saxofon

Renata Švecová – zpěv a perkuse

Jirka Regásek – baskytary

Jarda Hnízdil – zpěv, kytara, akordeon

Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor, zpěv

www.spolektiv.cz

 ČTVRTEK 2. 8.

Koncert Textové dílny Slávka Janouška

Vystoupení účastníků dílny – představení vzniklých textů a skládání dalších v průběhu koncertu dle zadání publika.

forum.slavekjanousek.cz

 PÁTEK 3. 8.

LUCIE REDLOVÁ

Písničkářka Lucie Redlová je stálicí české folkové scény. Zručná kytaristka a mandolinistka stála u zrodu valašskomeziříčské folkrockové kapely Docuku, na kontě má spolupráce se skupinami Žamboši, Traband, Květy nebo s triem MDŽ – Muzikantky, dámy, ženy. Sólově vydala dvě alba, První, poslední (2009) a rockovější Křižovatku (2012). V Náměšti představí své nové třípísňové EP Otázky, jež vyšlo u Indies Scope v únoru tohoto roku.

www.redlova.cz

 

ŽAMBOŠI

Žamboši - hudební skupina s nejdivnějším názve na světě existuje! S použitím minimálních prostředků je zvuk kapely plný a „hýbe vnitřnostmi“. Je to současné progresivní akusticko folkrockové trio s písněmi s důrazem na text, emoce a energii. Potřebujete-li přirovnávat, tak v současnosti mají nejblíže asi ke kapelám Traband, čp.8... Za své tři dosud vydané tituly získali dvakrát cenu Anděl v kategorii folk a s poslední deskou byli v nominaci, kde jim prý tato hudební cena unikla jen o pověstné pírko a Anděla získali Bratři Ebenové.

Honza Žamboch – kytara, zpěv

Stáňa Žambochová – akordeon, zpěv

Jura Nedavaška - bicí

www.zambosi.cz