NOVINKY

Festival zahájí irští Lankum!!!!!!

leden 29, 2020 | Skvost současné tradiční irské lidové hudby zahájí festival Folkové prázdniny
V sobotu 25. července festival zahájí irská kapela Lankum, kterou se nám podařilo po 4 letech snažení konečně domluvit. Čeká Vás úchvatně rezonující souzvuk irských dud, vokálů, concertiny a houslí.

Téma Folkových prázdnin 2020: O krajině!

leden 29, 2020 | Téma letošního festivalu zní O KRAJINĚ. 
Nejedná se pouze o prvoplánový vztah muzikantů a písní k přírodě, i když to je ta největší markanta tématu. Myslíme na krajinu, o kterou pečujeme, kterou se snažíme neničit, která nás ovlivňuje, ukotvuje, ale současně volá k hledání a poznání. Krajina znamená také pouto k domovině, k tradici, k životu. A krajina v podobě krajiny duše, krajiny srdce navazuje na předešlá témata festivalu.

Sborník z Kolokvia 2019 zveřejněn

leden 5, 2020 | Sborník z kolokvia 2019 zveřejněn.
Na stránkách kolokvia již najdete jednotlivé články sborníku kolokvia z roku 2019, tedy "Od folkloru k world music: Hudba a spiritualita".

Termín Folkových prázdnin 2020!

srpen 30, 2019 | Zapiště si do diářů! Termín dalších Folkových prázdnin bude 25. 7. - 1. 8. 2020. Tak si nezapomeňte nahlásit včas dovolenou, ať Vám ty pravé prázdniny neutečou.

Kam za world music?

říjen 19, 2018 | K blížícímu se veletrhu pro muzikanty Womex vznikla krásná mapa, kde jsou i naše Folkovky! Na mapě se zobrazuje Československo jako jeden hudební stát.
Na mapě se můžete také inspirovat na jaký z dalších festivalů za world music se můžete vydat.