NOVINKY

Zahajovací koncert se uskuteční v parku

červenec 27, 2019 | Zahajovací koncert Folkových prázdnin 2019 v sobotu 27. července se uskuteční v zámeckém parku.
Vzhledem k předpovědi počasí doporučujeme s sebou deštníky a pláštěnky.

Špatná a dobrá zpráva

červenec 8, 2019 | Omlouváme se - Como Mamas zrušily celé letní evropské turné a ani k nám tedy nepřijedou. Za to se nám podařilo zajistit mimořádné trio z Madagaskaru Toko Telo.
Moc se omlouváme, ale Como Mamas nepřijedou. Oznámili nám, že musí zrušit celé evropské letní turné.
Čekají nás ale "blažené chvíle s hudebními obry z Madagaskaru". Jinak se vystoupení úchvatné zpěvačky Moniky Njava a famózních kytaristů D´Gary a Joëla Rabesolo popsat vlastně ani nedá. I ti nejméně připravení posluchači nad jejich hráčských a vokálním mistrovstvím mimo všechny kategorie navíc opravdu doslova ustrnou.

Zveme Vás opět na Tančírnu

červen 23, 2019 | Program Tančírny najdete zde.
Stejně jako loňský rok je pro Vás připravena tančírna argentinského tanga pod vedením tangových mistrů Gabriely a Petra Nečasových. Budete mít možnost naučit se základy tanga, ale také zajímavé nové variace.
Do programu tančírny jsme kromě tanga letos zařadili ještě další taneční dílny. Hned v pondělí balfolkovou dílnu s duem Yanyk a předním organizátorem balfolku v Čechách, tedy taneční dílna pro každého, Mikulášem Bryanem. A oba čtvrteční bloky Tančírny nad Oslavou budou věnovány flamencu pod názvem Duše flamenca s Markétou Poláškovou z brněnské Bailadory.

Fidlerský workshop pro každého, kdo má rád housle

červen 20, 2019 | Pozvánku od Jitky Šuranské na Fidlerský workshop najdete zde.
Pro letošní rok jsme opět připravili jedinečný houslový šestidenní (29.7.-3.8.2019) Fidlerský workshop, který povedou dvě vynikající německé houslistky Vivien Zeller a Ursula Suchanek a naváží tak na úspěšný workshop, který u nás vedly před dvěma lety. Iniciátorkou workshopu je houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská, jejíž osobní pozvání najdete zde.

Tipy z polské world music od Jiřího Moravčíka

červen 8, 2019 | Romantikou nasáklé valčíky, pro které by vraždil i Tom Waits.
Otázka:
mohl byste nám něco říct o polské scéně world music?
Odpověď: máme na to celý večer? Nakonec z toho vzešel kompromis: osobní tipy Jiřího Moravčíka na kapely, které je nutné slyšet, abychom si udělali obrázek o tom, proč se polské skupiny pracující s lidovými kořeny dokázaly prosadit po celém světě.

Program nočních koncertů zveřejněn

červen 2, 2019 | Program nočních koncertů najdete zde.

Hlavní program Folkových prázdnin 2019 zveřejněn

duben 30, 2019 | Program hlavních koncertů najdete zde. A stáhnout plakát a leták můžete zde.

Termín Folkových prázdnin 2019!

srpen 30, 2018 | Zapiště si do diářů! Termín dalších Folkových prázdnin bude 27. 7. - 3. 8. 2019. Tak si nezapomeňte nahlásit včas dovolenou, ať Vám ty pravé prázdniny neutečou.

Kam za world music?

říjen 19, 2018 | K blížícímu se veletrhu pro muzikanty Womex vznikla krásná mapa, kde jsou i naše Folkovky! Na mapě se zobrazuje Československo jako jeden hudební stát.
Na mapě se můžete také inspirovat na jaký z dalších festivalů za world music se můžete vydat.